« Ožujak 2021 »

2020. godina: negativan test – pozitivna sjećanja

• učenici 1. A razreda •

Jakov: „Shvatio sam da ću naučiti nova slova i upoznati nove prijatelje.“

Ana: „Veselila sam se vidjeti napokon prijatelje i iznenadila sam se kako je škola lijepa.“

Lana: „Lijep mi je bio prvi dan škole.“

Karla: „Pamtim prvi dan škole, sladoled i crtanje.“

Lana: „Prvi put sam vidjela školu i upoznala sam učiteljicu.“

Dora: „Drugi dan škole sam shvatila da je produženi boravak zanimljiv i bilo mi je lijepo.“

Ida: „Svidjelo mi se kad smo prvi put ušli u razred i vidjeli kako je lijep i kada smo pjevali Kad si sretan ispred škole.“

Marin: „Upoznao sam nove prijatelje, one s kojima nisam išao u vrtić.“

Stjepan: „Sretan sam jer imam tako dobru učiteljicu.“

Leon: „Naučio sam slova i brojeve.“

Željana: „Vidjela sam kako je škola lijepa.“

učiteljica Ivana: „Iako je ova školska godina vrlo neobična, pokušala sam se ne opterećivati previše negativnim vijestima, nego se posvetiti upoznavanju svojih đaka prvaka i podučiti ih, uz slova i brojeve, onim ljudskim kvalitetama i stavovima, kako bi se jednoga dana mogli „izgraditi“ u dobre ljude.“

Zimski odmor za učenike počinje 24. prosinca 2020. godine i traje do 15. siječnja 2021. godine, s tim da nastava počinje 18.           siječnja 2021. godine.

9.11. Međunarodni dan izumitelja
Autor: Kristina Rajković, 9. 11. 2020.

Međunarodni dan izumitelja u Europi se obilježava 9. studenog, na dan rođenja američke izumiteljice Hedy Lamarr. Obilježavanje tog dana podsjeća na važnost vjerovanja u vlastite i tuđe ideje te na važne izumitelje tijekom povijesti koji su, na neki način, olakšali svakodnevnicu svima nama, a i budućim naraštajima.

Povodom obilježavanja Dana izumitelja u sklopu slobodne aktivnosti Mogu, hoću, znam učenici 4. razreda naše škole, pod vodstvom svojih učiteljica Ivane Božić i Nives Kajfeš, na tjedan dana postali su izumitelji.

Aktivnost je provedena pod geslom „Sve što zamislim, mogu i ostvariti”. Učenici su naučili što je izum i tko je izumitelj te potom prionuli na posao. Osmisli su vlastite izume i opisali koja im je funkcija, odnosno čemu služe, kome će pomoći ili što će olakšati.

Radovi su oduševili učenike, ali i učiteljice, stoga nove izume dijelimo i s vama.

Foto-galerija!