NATJEČAJ!
Autor: Kristina Rajković, 3. 5. 2019.

Osnovna škola Stjepana Basaričeka objavljuje natječaj za:

Osnovna škola Stjepana Basaričeka

Ivanić-Grad, Milke Trnine 14

Tel. 01/2881-881  fax: 01/2823-555

e-mail: ured@os-sbasariceka-ivanicgrad.skole.hr

Klasa: 112-02/19-01/30

Urbroj: 238/10-09-01-19-1

Ivanić-Grad, 3.5.2019.

Osnovna škola Stjepana Basaričeka objavljuje

natječaj za:

• učitelja njemačkog jezika (m/ž) na neodređeno vrijeme – 1 izvršitelj - nepuno radno vrijeme (21 sat tjedno).

Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa:

Uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa, sukladno Zakonu o radu,  kandidati moraju ispunjavati i posebne uvjete: poznavanje hrvatskog jezika  i latiničnog pisma u mjeri koja omogućava izvođenje odgojno-obrazovnog rada te odgovarajuća vrsta i razina  obrazovanja,   sukladno članku  105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i članka 4. Pravilnika o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi             (Narodne novine, broj 6/19.).

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave natječaja na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Škole i mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno članku 13. stavku 3. Zakona o ravnopravnosti spolova  (Narodne novine,  broj 82/08. i 69/17.)

Uz pisanu i vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj kandidati su dužni priložiti:

-životopis

-dokaz o državljanstvu

-dokaz o odgovarajućoj vrsti obrazovanja (preslika diplome o završenom studiju)

-uvjerenje nadležnog suda o nepostojanju zapreka za zasnivanje radnog odnosa prema članku 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi  (ne starije od šest mjeseci od dana objave natječaja)

-elektronički zapis o radnom stažu s podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje.

Isprave se prilažu u neovjerenom presliku i ne vraćaju se kandidatu nakon završetka natječajnog postupka.

Kandidat koji bude izabran dužan je dostaviti  izvornike traženih isprava prije zaključivanja ugovora o radu.

Izrazi koji se koriste u natječaju, a imaju rodno značenje koriste se neutralno i odnose se jednako na muške i na ženske osobe.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.

O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni  putem web stranice škole http://www.os-sbasariceka-ivanicgrad.skole.hr/ ili poštom ukoliko se na natječaj prijavi kandidat/i koji se poziva/ju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnim propisima i to u roku od 15 dana od dana sklapanja ugovora o radu s izabranim kandidatom.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine, broj 121/17.) dužan je, uz prijavu na natječaj, pozvati se na to pravo te osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaze o ostvarivanju prava prednosti prilikom zapošljavanja iz članka 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, navedenim na stranicama Ministarstva hrvatskih branitelja, poveznica:

https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 , a dodatne informacije o dokazima koji su gore navedeni, potražite na sljedećoj stranici:

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine ,broj 157/13.  152/14. i 39/18.) dužan je, u prijavi na natječaj, pozvati se na to pravo i priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i dokaz o statusu osobe s invaliditetom te dokaz o tome na koji je način prestao radni odnos.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno članku 48.f  Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata (Narodne novine, broj 33/92., 57/92., 77/92., 86/92., 58/93., 76/94., 108/95.,  82/01., 103/03. i 148/13.)  dužan je, uz prijavu na natječaj priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i potvrdu o statusu vojnog/civilnog invalida rata te dokaz o tome na koji je način prestao radni odnos.

Prijavom na natječaj kandidat daje privolu Osnovnoj školi Stjepana Basaričeka, Ivanić-Grad za prikupljanje i obradu podataka iz natječajne dokumentacije u svrhu provedbe natječaja, u skladu s odredbom EU2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća Europe i Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka ( Narodne novine, broj 42/18).

Prijavu na natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostaviti osobno ili poslati poštom na adresu:

Osnovna škola Stjepana Basaričeka

10310 Ivanić-Grad

Milke Trnine 14

Natječaj je objavljen na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči HZZ te  na  Web stranici i oglasnoj ploči škole dana 3.5.2019.

Rok za prijavu kandidata je 3. – 11.5.2019.